Сравни себя со своей лучшей подругой. использую эти слова и выражения.strong, tall, witty, short, brave, slim, old, young, sporty, a good singer, a good dancer, a good football.Образец; I am faster than my best friend. My best ...

Сравни себя со своей лучшей подругой. использую эти слова и выражения. strong, tall, witty, short, brave, slim, old, young, sporty, a good singer, a good dancer, a good football. Образец; I am faster than my best friend. My best friend ia faster than me. Заранее БОЛЬШОЕ спасибо!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
She is a older than me. My best friend taller than me. I am a better singer than my best friend. I am sportier than her.