Срочно Какие праздники у людей в России любят отмечать больше всего? Посмотрите на график и заполните пробелы с названиями праздников. The most popular holiday in Russia is (1) __________. The second most popular holiday is (2)...

Срочно Какие праздники у людей в России любят отмечать больше всего? Посмотрите на график и заполните пробелы с названиями праздников. The most popular holiday in Russia is (1) __________. The second most popular holiday is (2) ___________. (3) ____________ is a bit more popular than (4) ________. Half of the Russian people choose (5) _______. One quartet of Russian celebrate (6) ________. (7) ____________ is a new holiday. It is not very popular yet.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.New Year 2.Christmas 3.Easter 4.Women Day's 5. Victory Day 6.May Day 7. Day of Russia