Срочно!!!!!!!!! Много дам

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You must always do your homework. Ты должен всегда делать домашнее задание. You must wear a uniform. Ты должен носить форму. You must be polite to your teachers and classmates and respect them. ты должен быть вежлив с учителями и одноклассниками, уважать их. You mustn't mob you classmates. Не обижать/издеваться над одноклассниками. You shozld keep classrooms clean. Нужно поддерживать чистоту в кабинетах. You must listen carefully at lessons. Ты должен внимательно слушать на уроках.
Гость
Always listen to your English teacher. Always do your homework. Don't eat snacks during the lesson. Always help your classmates. Don't forget to bring English textbooks. Always use a dictionary.