Срочно нужна русская транскрипция стихотворения . Стих на англиском если что )))) They dropped like Flakes -- They dropped like Stars -- Like Petals from a Rose -- When suddenly across the June A wind with fingers -- go...

Срочно нужна русская транскрипция стихотворения . Стих на англиском если что )))) They dropped like Flakes -- They dropped like Stars -- Like Petals from a Rose -- When suddenly across the June A wind with fingers -- goes -- They perished in the Seamless Grass -- No eye could find the place -- But God can summon every face Of his Repealless -- List.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
зей дропт лайк флейкс -- зей дропт лайк стаз -- лайк ˈпетлз фром э роуз -- уэн ˈсаднли эˈкрос зэ джун э уинд уиз ˈфингэз -- гоуз -- зей ˈперишт ин зэ ˈсимлис грас -- ноу ай куд файнд зэ плейс -- бат год кэн ˈсамэн ˈеври фейс ов хиз риˈпилэс -- лист.