Срочно ПОМАГИТЕ.....мне нужно кратко на них ответить.......What is your home life like?Hom big is your family?Do your parents work?Do you live in a house or an apartment?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like my family life. In the family I have 5 people. Parents work in the warehouse.The apartment I have is not big, not small, average.