Срочно! помогите пожалуйста надо по каждому предложению задать вопрос 1. He visits his cousins twice a year. 2. They study English every day. 3. He never user a camcorder. He hasn't got one. 4. I play volleyball twice a week. 5...

Срочно! помогите пожалуйста надо по каждому предложению задать вопрос 1. He visits his cousins twice a year. 2. They study English every day. 3. He never user a camcorder. He hasn't got one. 4. I play volleyball twice a week. 5. She goes on holiday once a year
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) When does he visit his cousins? 2)Which language do they study every day? 3)Why does he never use a camcorder? 4)How often do you play volleyball 5)When does she go on holiday?