СРОЧНО ПОМОГИТЕ Задавать вопросы по каждый абзац по английскому Пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
how many years people have been producing books in the city? when Oxford University was given permission to print it's own books? where the press has occupied many historical buildings? when Murray died? when Oxford University Press opened it's first office in New York?