СРОЧНО! ПРОШУ ПОМОЩИ С АНГЛИЙСКИМ1. ... you ... (know) how to play backgammon?2. Jill ... (fly) to New York tomorrow morning?

СРОЧНО! ПРОШУ ПОМОЩИ С АНГЛИЙСКИМ 1. ... you ... (know) how to play backgammon? 2. Jill ... (fly) to New York tomorrow morning?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Do you know how to play backgammon? 2. Jill will fly to New York tomorrow morning?
Гость
Do you know how to play backgammon? Jill will fly to New York tomorrow morning?