СРОЧНО! ВЛОЖЕНИЕ! ЛУЧШЕЕ ПОСТАВЛЮ! ЭТО ЗАДАНИЕ ДЛЯ ТЕХ, КОМУ Я СКИНУЛА. ОСТАЛЬНЫЕ НЕ РЕШАЕМ!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. Government 3. Unemployment 4. Inflation 5. Economic 6. Education 7. Qualified 8. Bureaucracy 9. Corruption 10. Democratic 11. Natural 12. Supporters 13. Contribution 14. Powerful 15. Industrial 16. Environmental 17. Campaigned 18. Illegal 19. Solution 20. Politicians
Гость
XVIII.2 government; 3 unemployment; 4 inflation; 5 economic; 6 educational; 7 qualification; 8 bureaucracy; 9 corruption; 10 democratic; 11 natural; 12 supporting; 13 contributions; 14 powerful; 15 industrial; 16 environmental; 17 a campaign; 18 legal; 19 solution; 20 politiciansА первое упражнение - это работа со словарем, тупо берешь слова одного корня и выписываешь...