Срочно!!быстрее!пожалуйста! нужно исправить ошибки в каждом предложении! сделайте хотя бы что-то

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. - Open the window - But I've opened the window 2. I've seen the film 3. He has opened the door 4. They've cleaned the room 5. - But I've vashed them 6. It's the funnyest picture I've ever seen 7. I haven't met him for 3 days 8. It's the most difficult text we've ever translated 9. Has he ever been... 10. Have you ever been at the art gallery