Срочно.даю 30 баллов.нужно сделать вопросительные и отрицательные предложения

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
начала с 3, потому что выше ничего не понятно 3. My mum is cooking the pudding. My mum isn't cooking the pudding. Is my mum cooking the pudding? 4. They are going to London next month. They aren't going to ... Are they going to..? 5. Amy is going to buy the souvenirs tomorrow. Amy isn't going to buy... Is Amy going to buy..? 6. Mandy is going to travel to Russia next summer. Mandy isn't going to travel... Is Mandy going to travel..? 7. I am going to stay at the hotel there. I am not going to... Am I going to..?