Срочно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Подумайте о русском языке. Что вы думаете: другие языки внесли вклад в него? если да, то какие? Think about the Russian language. What do you think: Did any other languages contribut...

Срочно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Подумайте о русском языке. Что вы думаете: другие языки внесли вклад в него? если да, то какие? Think about the Russian language. What do you think: Did any other languages contribute to it? If yes, which ones? Ответ напишите на Английском
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I think that the English language contributes Russian language, because a lot of russian words have English origin. It's all about it.