Срочно!Помогите пожалуйста! номер 5 НАПИШИ, КОГДА У ЭТИХ РЕБЯТ ДЕНЬ РОЖДЕНИЕ.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Polina's birthday is on the first of July. Vova's birthday is on the twenty eighth of December. Marina's birthday is on the twelfth of September. Roma's birthday is on the twenty second of April. Arina's birthday is on the third of October. Slava's birthday is on the thirtieth of August.