СРОООООООООООООООЧНОО!! Сінтаксічны разбор - На поўначы бераг возера закругляецца, набываючы форму чашы, да краёў напоўненай вадой.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Такое у нас было в диктанте крч смотри:на поўначы- акалічнасць (_._._)возера - дзейнік(_____)закругляецца - выказнік (======== только без пропусков)набываючы (я не знаю )форму (_ _ _)чашы(_ _ _) да краёў (_._._)напоўненай( не знаю)вадой (_ _ _)