St Kilda The St Kilda islands are in the most remote1 part of Britain, 66 km west of Scotland's Outer Hebrides2. St Kilda has the highest cliffs in Britain, over 1 million sea birds, including puffins, and unique species of she...

St Kilda The St Kilda islands are in the most remote1 part of Britain, 66 km west of Scotland's Outer Hebrides2. St Kilda has the highest cliffs in Britain, over 1 million sea birds, including puffins, and unique species of sheep and fieldmice. St Kilda is also one of the best places in Britain for diving because of its clear waters and amazing underwater caves and tunnels! Best time to visit: May to July. Переведите пожалуйста. Мне очень нужно сейчас. Только сами, без переводчика, а то отмечу как нарушение!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
St Kilda Острова Сент-Килда находятся в самой REMOTE1 части Великобритании, в 66 км к западу от Шотландии Внешние Гебриды 2. Сент-Килда имеет самые высокие скалы вВеликобритания, более 1 млн морских птиц, в том числе тупиков и уникальных видов овец и полевых мышей. St Kilda также является одним из лучших мест в Великобритании для подводного плавания из-за его чистыми водами и удивительных подводных пещер и туннелей! Лучшее время для посещения: с мая по июль.