Стих по чувашскому хелле 3 куплета пожалуйста 50 б дам срочно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Хĕлле  çитрĕ.Юр çума пуçларĕПур  урамсенче.Шап- шур юрĕ ÿкрĕМанăн пит çине.          Шурă юр купи выртать-          Мана илĕртет.          Анчах халех юрамасть-          Килте ĕçлеме лекет.Ĕçлесе  пĕтертĕм,Чупрăм урама.Юрпала вылярăмСавăнăç  чунра.           Вăхăт хăвăрт шурĕ           Каç çитрĕ часах.          Çывăрма та вăхăт-           Лайăх урамрах!