Study the chart below and compare character traits of John and Jack. Write down the sentences. John 1 sociable 2 careless 3 impractical 4 polite 5 easy-going 6 handsome 7 creative Jack 1. unfriendly 2. intelligent 3. practical...

Study the chart below and compare character traits of John and Jack. Write down the sentences. John 1 sociable 2 careless 3 impractical 4 polite 5 easy-going 6 handsome 7 creative Jack 1. unfriendly 2. intelligent 3. practical 4. rude 5. ambitious 6. unpleasant 7. Boring 1. John is more sociable than Jack, while Jack is more unfriendly than John. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Изучите приведенную ниже таблицу и сравнить черты характера Иоанна и Разъем. Запишите предложения. Джон 1 общительная 2 небрежное 3 непрактично 4 вежливы 5 спокойна 6 красивый 7 творческий разъем 1. недружелюбно 2. интеллигентный 3. практическое 4. груб 5. амбициозная 6. неприятно 7. расточные 1. Джон более общительны, чем Джек, в то время как Джек более недружелюбным чем Джон.