Сустрэча. Паляуничы стамиуся. Сеу стары на паваленую бурай сасну. Уверсе над галавой трэснула галинка. Чалавек падняу галаву. На сасне прытоена сядзела вавёрка. Звярок...

Сустрэча. Паляуничы стамиуся. Сеу стары на паваленую бурай сасну. Уверсе над галавой трэснула галинка. Чалавек падняу галаву. На сасне прытоена сядзела вавёрка. Звярок трымау у лапах зялёную шышку. Раптам у паветры прамильгнула вогненная паласа. Гэта вавёрка скокнула на суседняе дрэва. Назавице у кожным сказе дзейник и выказник. Падкрэслице у их дзейник и выказник .                                              Пожалуйста помогите !!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 Паляуничы(дзейник) стамиуся(выказник). Сеу(вык) стары(дз) на паваленую бурай сасну. Уверсе над галавой трэснула(вык) галинка(дз). Чалавек(дз) падняу(вык) галаву. На сасне прытоена сядзела(вык) вавёрка(дз). Звярок(дз) трымау(вык) у лапах зялёную шышку. Раптам у паветры прамильгнула(вык) вогненная паласа(дз). Гэта вавёрка(дз) скокнула(вык) на суседняе дрэва.