Talk to your partner. a)Is your country famous for its gardens? b)What do people usually grow in the gardens? c)Do you have flower and vegetable shows in your town/village? d)What kind of flowers would you like to have in your ...

Talk to your partner. a)Is your country famous for its gardens? b)What do people usually grow in the gardens? c)Do you have flower and vegetable shows in your town/village? d)What kind of flowers would you like to have in your garden? e)Do you have wild flowers in your garden.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Поговорите со своим партнером.а)ваша страна славится своими садами?б)что люди обычно растут в садах?с)у вас есть цветок, и овощ показан в вашем городе/селе?д)какие цветы вы хотели бы иметь в своем саду?е)есть ли у вас дикие цветы в вашем саду. С)