Talk to your partner.Ask questions.1)Do you like...?(classical music,jazz,pop music.)2)What kind of....do you like?(TV programmes,films,shows.)3)What do you think of....?(Cher,No Mercy,Britney Spears.)4)Who is your favourite......

Talk to your partner.Ask questions. 1)Do you like...? (classical music,jazz,pop music.) 2)What kind of....do you like? (TV programmes,films,shows.) 3)What do you think of....? (Cher,No Mercy,Britney Spears.) 4)Who is your favourite....? (singer,actress,journalist,actor.)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
я думаю что вот так должно быть Do you like pop music. What kind of films do you like. What do you think of Britney Spears. Who is your favourite singer.
Гость
Нужно ответить на вопросы,я так понимаю? 1)Yes, I  like jazz 2)I like tv programm "Voice"  3) I dont like Britney Spears, because i dont like her songs 4) My favourite  singer is Sia