TASK 2. USE THE CORRECT FORM OF ARTICLES 1. … elephant 2. … English dictionary 3. … butterfly 4. … German car 5. … Italian bag 6. … American college 7. … Russian city 8. … French designer 9. … Indian river 10. … ...

TASK 2. USE THE CORRECT FORM OF ARTICLES 1. … elephant 2. … English dictionary 3. … butterfly 4. … German car 5. … Italian bag 6. … American college 7. … Russian city 8. … French designer 9. … Indian river 10. … egg 11. … notebook 12. … elegant lady 13. … ice-cream 14. … Japanese phone
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.an elephant 2.an English dictionary 3.a butterfly 4.a German car 5.an Italian bag 6.an American college 7.a Russian city 8.a French designer 9.an Indian river 10.an egg 11.a notebook 12.an elegant lady 13.an ice-cream 14.a Japanese phone