Татарский : Кибет , бэйрем сузлерен килешлер Белен терлэндерегез, жэмлэлэр тезеге?

Татарский : Кибет , бэйрем сузлерен килешлер Белен терлэндерегез, жэмлэлэр тезеге?? помагите прошу
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Нужно,как я поняла,по падежам: Баш к. кибет, бэйрэм Иялек к. кибетнен,бэйрэмнен Юнэлеш к. кибеткэ,бэйрэмгэ Тешем к. кибетне,бэйрэмне Чыгыш к. кибеттэн,бэйрэмдэн Урын-вакыт к. кибеттэ,бэйрэмдэ 2.Составить предложения: 1)Минем энием мина кибеткэ барырга кушты. (Моя мама велела мне сходить в магазин) 2)Бэйрэмдэ бик кунелле булды! (На празднике было очень весело!) Пожалуйста:)