Тема і ідея вірша "В завійну ніч з незвіданих доріг" Текст вірша: В завійну ніч з незвіданих доріг, Від злих заграв і переправ жорстоких, Мене тривожать дальні голоси Живих і мертвих, знаних і забутих; З обличчями притертими, я...

Тема і ідея вірша "В завійну ніч з незвіданих доріг" Текст вірша: В завійну ніч з незвіданих доріг, Від злих заграв і переправ жорстоких, Мене тривожать дальні голоси Живих і мертвих, знаних і забутих; З обличчями притертими, як пил, З корінням рук, з півкулями зіниць, В пороховім завзятті, як в надії, Ті голоси вплітаються вночі У дерево, в невкриту сизу воду, І спопеляють камінь жаром слів, І спопеляють серце. - Не забув? Не кинув нас на муку і розлуку? Вставай, іди! – І я встаю, мов клен Пронизаний очима й голосами…
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
тема: уявна розмова ліричного героя з душами предків, які закликають його продовжувати почату справу боротьби за волю. ідея: людський рід неможливо знищити, оскільки він завжди житиме народною пам"яттю