Тема,ідея,основна думка,художні засоби поезій:"Гайдамаки","Кавказ","Сон"................пожалуйста очень срочно нужно!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
"Гайдамаки" Тема: боротьба українського народу проти польсько-шляхетського па­нування в Україні. Ідея:зображення шляхетності українського народу на шляху боротьби, показано героїв Максима Залізняка та Івана Гонту, які незважаючи на все ідуть визволяти свій народ. Епітети: листя пожовкле, зорі червоні, ти білолиций, по синьому небу, море безкрає, ти вічний, душа жива... Порівняння: А сонечко встане, як перше вставало, І зорі червоні, як перше плили;Як над Вавілоном, над його садами;люблю розмовлять, Як з братом, з сестрою, розмовлять з тобою; Риторичні питання: Все йде, все минає — і краю немає. Куди ж воно ділось? відкіля взялось? Порадь мені ще раз, де дітись з журбою? Єсть у мене діти, та де їх подіти? Заховать з собою?  Звертання: Сини мої, гайдамаки!Сини мої невеликі, Нерозумні діти.