The area now called Kazakhstan has a very long history.People lived here during the Stone Age, thousands of years ago. Плизззз переведите,ток желательно без переводчика

The area now called Kazakhstan has a very long history.People lived here during the Stone Age, thousands of years ago.   Плизззз переведите,ток желательно без переводчика
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Область теперь называется Казахстан имеет очень долгую историю. Люди жили здесь во времена каменного века, тысячи лет назад.