These people are counting and marking swans on the River Thames. This ceremony dates from the 12th century and takes place in the third week of July e

These people are counting and marking swans on the River Thames. This ceremony dates from the 12th century and takes place in the third week of July every year. Which swans are they recording? напишите как читать на англиском)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
( здесь мягко )Зис пипл ар каунтинг энд маркинг свонс он тзе (з читается как можно мягче) Ривер теймс . Зис церемони дэйтс фром тзе твелфф центири энд тэйкс плэйс ин тзе ферд вик оф Джулай евери йеар. Вич свонс аре тзей рекординг? Помните, что the читается очень очень мягко :)