Транскрипцию на русском с англ произношением даю 99 баллов Part in peace: is day before us? Praise His Name for life and light; Are the shadows lengthening o’er us? Bless His care Who guards the night. Part in peace: with de...

Транскрипцию на русском с англ произношением даю 99 баллов Part in peace: is day before us? Praise His Name for life and light; Are the shadows lengthening o’er us? Bless His care Who guards the night. Part in peace: with deep thanksgiving, Rendering, as we homeward tread, Gracious service to the living, Tranquil memory to the dead. Part in peace: such are the praises God our Maker loveth best; Such the worship that upraises Human hearts to heavenly rest.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Па(р)т ин пис: ис дэй бефо ас? прэйс хиз нэйм фо лайф энд лайт а зе шэдоус ленгзетинг ор ас блесс хиз кэер ху гуардс зе найт Па(р)т ин пис: виз дип сэнксгивинг  рэндэринг ас ви хоумвард трид грасиас сервис ту зе ливинг транкуил мемори ту зе дэд парт ин пис: сач а зе прэйсэс гад аур мэйкер ловес бест сач зе воршип зэт апрэйсес хьюман хартс ту хэвенли рест.