Translate into English using the verbs in Present, Past or Future Simple Passive 1) Её часто посылают на почту 2) В прошлом году ее послали в Кембридж 3) Его пошлют в Гарвард 4) За ней всегда посылают 5) За ней послали вчера

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1She is often sent to the post-office. 2She was sent to Cambridge last year. 3She will be sent to Harward. 4She is always sent for. 5She was sent for yesterday.