True, false, not stated 1) Dogs are the most popular pets in The UK.2) 50% of British families have pets.3) The British don't like to but luxury food for pets.4) The British spend much money buying pet medicines.5) The RSPCA is...

True, false, not stated 1) Dogs are the most popular pets in The UK. 2) 50% of British families have pets. 3) The British don't like to but luxury food for pets. 4) The British spend much money buying pet medicines. 5) The RSPCA is a sosiety for abandoned Dogs only. СРОЧНО! ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
правда,ложь не сказано 1)собаки являются самыми популярными животными в виликобритани. 2)50% доманих семей имеют домашнее животное. 3) англичане не любят, но роскошь питания для домашних животных. 4) британцы тратят много денег на покупку дома лекарств 5) защитники-sosiety только для брошенных собак