Try and explain in writing what trey are: 1) a living room 5) a key 2) a kitchen 6) a bedroom 3) a bathroom 7) a hall 4) a flower 8) a hause Example: 1) A living room is a room(place) where we read ...

Try and explain in writing what trey are: 1) a living room 5) a key 2) a kitchen 6) a bedroom 3) a bathroom 7) a hall 4) a flower 8) a hause Example: 1) A living room is a room(place) where we read books, watch TV... .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Попробую объяснить в письменном виде, что трей являются:1) гостиная 5) ключ2) кухня 6) спальня3) ванная комната 7) в зале4) цветок 8) в хайс Пример: 1) гостиная комната(место), где мы читаем книги, смотреть телевизор