Твір роздум на тему:Як стати цікавим співрозмовником.Срочно нада

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Кожен з нас замислюється про те, як справити хороше враження на співбесідників, запам’ятатися їм, викликати інтерес до подальшого спілкування. А чи можна розвинути такий навик, як ефективне спілкування? Так, навіть у домашніх умовах. Багато людей задають питання, як стати цікавим співрозмовником, і на нього існує цілком ясну відповідь, виражений у формі рекомендацій.перше, для того, щоб саме ваше спілкування було бажаним, в першу чергу необхідно навчитися слухати . Саме проявляючи непідробний інтерес до співрозмовника, ви досягнете того ж самого по відношенню до себе. Поставте себе на місце іншої людини – вам було б приємніше говорити, але не слухати, проте так думає і він. Тому, виявляючи іншому задоволення від розмови, заодно зможете поділитися і своїми думками.друге, уявіть, що співрозмовник постійно говорить на теми, в яких ви абсолютно нічого не розумієте, і вони вам, за великим рахунком, не цікаві. Природно така бесіда не буде тривалою, і навряд чи до цього ж людині ви захочете повертатися. Тепер проектуємо ситуацію на себе. Як стати цікавим співрозмовником? Обговорювати ті теми, які знайомі і близькі іншій людині, але не нехтувати власними бажаннями, інакше вам просто стане нудно.третє, ефективне спілкування свідчить, що цікавий співрозмовник не відсторонений під час обговорень, він реагує на сказане (киває головою, жестикулює), але, найголовніше, – дивиться не по сторонах, а на того, з ким спілкується. Це дуже важливо, тому що невинне цікавість («Що ж відбувається праворуч від мене?”) Може призвести до того, що співрозмовник визнає вас невихованим, адже ви не проявляєте поваги і не дослуховує думку.Далі розглянемо ще один важливий аспект того, як стати цікавим співрозмовником. Та людина хороший, який знає, на якій стадії знаходяться відносини і не переступає певної межі. Не потрібно підходити надто близько до малознайомих людей і спілкуватися з ними «обличчям до обличчя», необхідно дотримуватися публічну дистанцію, як її називають у спеціальній літературі. У той же час з людиною близькою можна спілкуватися на соціальній або навіть інтимної дистанції.Також важлива манера спілкування, яка залежить і від цілей бесіди, і від відносин між людьми. Виділимо такі стилі, як дружнє спілкування; творче (коли у співрозмовників є спільна мета); загравання (прагнення справити хороше враження на аудиторію, причому прагнення це спрямовано на завоювання помилкового, дешевого авторитету, що не підкріпленого довгими взаємовідносинами); дистанційованість і менторство (підкреслення різниці між партнерами, будь то займана посада, сімейний стан).Манера спілкування – менторство – передбачає, що один співрозмовник бере на себе роль наставника (показує різницю в досвіді) і вважає за потрібне навчити іншої людини чогось, на його думку, правильному і важливого.Безумовно, нікому не подобається, коли в справу йдуть повчання, тому такий стиль не потрібно використовувати в неблизькому колі, тим більше з малознайомими людьми. Важливо вибрати ту манеру, яка підходить до ситуації, до оточення і відповідає поставленим цілям. Навряд чи варто викликати помилкову симпатію аудиторії, яка не настроєна, наприклад, на прийняття вашої точки зору. Тут підійде публічна дистанція і дружній, але більш «прохолодний» стиль.Таким чином, очевидно, що на питання, як стати цікавим співрозмовником, немає надприродного відповіді. Для початку будьте уважні до тих, хто в даний момент оточує вас, проявляйте емоції з приводу висловлених положень і не прагніть завоювати співрозмовника з першої секунди – дізнайтеся його трохи краще. Звичайно, дуже важливо спілкуватися більше з різними людьми, але якщо людина не розуміє вас, то навіщо витрачати на нього свої сили.Набагато приємніше вести бесіди з друзями або з тими, хто «на одній хвилі». На них можна тренуватися в різних темах, і нехай в ситуаціях з малознайомими людьми все набагато складніше, але ви купуєте досвід, завдяки якому, хоч і не відразу, зникне страх сказати щось не те. Найголовніше – словниковий запас, його необхідно поповнювати, читаючи книги, інакше ніякі прийоми і техніки не допоможуть стати цікавим співрозмовником.