У Кейт и Энн есть то же, что и у Салли. Что есть у Салли и что есть у Энн и Кейт. Sally has a doll. Kate and Ann have___________________ Sally has a eight spoons. They______________________ Sally has a quilt. They______________...

У Кейт и Энн есть то же, что и у Салли. Что есть у Салли и что есть у Энн и Кейт. Sally has a doll. Kate and Ann have___________________ Sally has a eight spoons. They______________________ Sally has a quilt. They_____________________ Sally has a horse. They___________ Sally has fife sweets. They______ Sally has a dog. They_________ Sally has boots. They__________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Kate and Ann have a doll. 2. They have eight spoons. 3. They have a quilt. 4. They have a horse. 5. They have five sweets. 6. They have a dog. 7. They have boots.