У Коли и Миши были хорошие помощники - их одноклассники. О чем они могут попросить Колю и Мишу? Образец: May I /we feed the chickens clean the box wash the chickens give water to give grass to feed

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
May we clean the chicken's box? May we wash the chickens? May we give water to chickens? May we give grass to chickens? May we feed chickens?