У назоуниках абазначыць Склон. 1. не за сваю справу не бярыся. 2. у няумечки не баляць ни ручки, не плечки. 3 ПАД ЛЯЖАЧЫ КАМЕНЬ ВАДА НЕ БЯЖЫЦЬ. 4. ГУЛЬТАЙ ЗА РАБОТУ - МАЗОЛЬ ЗА РУКУ.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
справу - вінавальны няўмечкі - родны ручкі - назоўны плечкі - назоўны камень - вінавальны вада - назоўны гультай - назоўны  работу - вінавальны мазоль - назоўны  руку - вінавальны