У слоўніку «Старабеларускі лексікон», аўтарамі якога з’яўляюцца М.Р.Прыгодзіч і Г.К.Ціванова, прыводзяцца словы, якія ўжываліся ў старабеларускай мове. Паспрабуйце здагадацца і запісаць, якія сінонімы адпавядаюць гэтым словам у...

У слоўніку «Старабеларускі лексікон», аўтарамі якога з’яўляюцца М.Р.Прыгодзіч і Г.К.Ціванова, прыводзяцца словы, якія ўжываліся ў старабеларускай мове. Паспрабуйце здагадацца і запісаць, якія сінонімы адпавядаюць гэтым словам у сучаснай беларускай літаратурнай мове.   Алфавіторь -…, букштабы -…, дзвенкъ -…, мураль -…, набать -…, чернецъ — …, бачмакгъ — …, братина — ….
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Буквар, літары, гук (звон), муляр, барабан, манах, чаравік, гаршчок