У великої рогатої худоби алелькомолості (безрогості) домінує над геном рогатості, алель чорної масті - над алеллю червоної. Схрестили гетерозиготного за обома генами бугая х  такими ж коровами. Скільки отримають безрогих червон...

У великої рогатої худоби алелькомолості (безрогості) домінує над геном рогатості, алель чорної масті - над алеллю червоної. Схрестили гетерозиготного за обома генами бугая х  такими ж коровами. Скільки отримають безрогих червоних телят?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
А-комолість а-рогатість В-чорна масть в-червона Р: АаВв х АаВв G: АВ, Ав, аВ, ав; АВ, Ав, аВ, ав Так як дигетерозиготи утворюють по 4 типи гамет, в потомстві будуть наявні 16 генотипів. Розщеплення за третім законом Менделя 9:3:3:1, де 9 частин - комолі чорні, 3 - комолі червоні, 3 - рогаті чорні, 1 - рогаті червоні. 16 - 100% 3 - х; х=300/16=18,75% - безрогих червоних телят. Відповідь: Отримають 18,75% безрогих червоних телят.