У яки час (цяперашни,прошлы ци будучы)адбываюцца гжтыя падзеи? Раницай у лесе кукуе зязюля. Бор шумиць вершалинами хвой. Змянице дзеясловы так,каб яны азначали а)дзеянни якия ужо адбылися б)якия яшчэ будуць адбывацца

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 предложение это настоящее 2 это настоящее а) кукуе ; б)будзе кукаваць а)шумеу;б) будзе шумець