Українська мова,7 клас,Заболотний,вправа 329(1,2,3)1.Визначте тип і стиль мовлення в тексті.2.Випишіть із тексту прислівники.3.Скласти речення за поданою ілюстрацією,використавши прислівники.

Українська мова,7 клас,Заболотний,вправа 329(1,2,3) 1.Визначте тип і стиль мовлення в тексті. 2.Випишіть із тексту прислівники. 3.Скласти речення за поданою ілюстрацією,використавши прислівники.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Щодо питання про стиль мовлення та його тип, вправа 329 (за 7 клас): 1) Що таке стиль мовлення взагалі? Стиль мовлення - це особистий різновид мови, який завдяки ефективному використанню мовних засобів може впливати на читача чи слухача (художній, публіцистичний, науковий та ін). Стиль мовлення тексту з вправи 329 - художній. Художній стиль мовлення має свої характерні ознаки. Для цього тексту ми можемо зазначити мистецтво слова, його вплив на почуття читачів за допомогою художніх засобів, наприклад епітетів: жовтогарячим промінням, пір’їсті листочки. За типом мовлення виділяються опис, роздум, розповідь. В цьому завданні - це опис. Чому ми так вирішили? Спочатку треба відповісти на просте питання: про що йдеться в тексті? В цьому тексті автор розказує про природне явище, саме про зиму та її ознаки. В основі опису ми спостерігаємо загальні враження (якою різною може бути погода узимку, як мороз малює візерунки на шибках). Текст співзвучний з ілюстрацією за його музикальністю та виразністю. Завдяки образному визначенню саме зими, за допомогою таких слів, словосполучень, як: погода взимку, хуртовина, похолоднішало, сніг, мороз – створюється відчуття нашої присутності у картині.  2) Прислівники, які треба виписати із тексту: - взимку (питання до прислівника – коли? Розряд часу);- увечері (питання до прислівника – коли? Розряд часу); - уночі (питання до прислівника – коли? Розряд часу); - вранці (питання до прислівника – коли? Розряд часу); - навколо (питання до прислівника – де? Розряд місця); - весело (питання до прислівника – як?  Розряд способу дії); - зранку (питання до прислівника – коли? відколи? Розряд часу); - напрочуд (питання до прислівника – як, яким способом? Розряд способу дії); - непомітно (питання до прислівника – як? яким способом?  Розряд способу дії); - згодом (питання до прислівника – коли? Розряд часу); - зліва (питання до прислівника – звідки?  Розряд місця); - направо (питання до прислівника – куди?  Розряд місця); 3) Складене речення за поданою ілюстрацією з декількома прислівниками: Увечері, коли ще навколо так світло та не з’явилися перші зірки, так приємно прокотитися на санках, коли мороз непомітно щипає за щоки, а ти весело собі котишся додому.