Употребить нужную форму притяжательного местоимения. 1) (Their, theirs) boat was faster than (our, ours). 2) (Their, theirs) home is pretty but (our, ours) is prettier.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
their boat was faster than ours.their home is prettier but ours is prettier
Гость
1) Their boat was faster than ours. 2) Their home is pretty but  ours is prettier.