Употребите нужную форму местоимений: личные, притяжательные, вопросительные, ука?

Употребите нужную форму местоимений: личные, притяжательные, вопросительные, ука??зательные, относительные. 1. ... family lives in Kiev. 2. I always speak to (he, him) … in English. 3. (Their, theirs) … boat was faster than (our, ours) … . 4. (this, these, that, those) ... office at the end of the hall is the administra-tion office.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Our 2. Him 3. Their 4. This