Употребите нужную форму местоимений: личные, притяжательные, вопросительные, ука­зательные, относительные.(You)   . . . sister is young(We, us) …  always walk to school together.3.      You take care of (your, yours) … things...

Употребите нужную форму местоимений: личные, притяжательные, вопросительные, ука­зательные, относительные. (You)   . . . sister is young (We, us) …  always walk to school together. 3.      You take care of (your, yours) … things and I'll take care of (my, mine) …. 4.      (This, these, that, those) ...  chair  is very comfortable.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Your sister is young. 2. We always walk to school together. 3. You take care of your things and I'll take care of mine. 4. This/That chair is very comfortable.