Употребите правильную форму глагола. 1.we (to be) always ready for your lessone. 2.my matber (to cook) very well. 3.my granny (to to work) 4.tom usually (to get up) at seven o' clock. 5.your (to unders land) your teacher.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. We are always ready for your lesson. 2. My mothe rcooks very well. 3. My granny works. 4. Tom usually gets up at seven o'clock. 5. You understand your teacher.