Употребите соответствующую форму глагола «to have» и переведите предложения: 1. Магу ... a family of her own. 2. We ... 2 lectures today. 3. Next month Mr. Green ... holidays. 4. Yesterday I ... lunch in the college canteen. 5....

Употребите соответствующую форму глагола «to have» и переведите предложения: 1. Магу ... a family of her own. 2. We ... 2 lectures today. 3. Next month Mr. Green ... holidays. 4. Yesterday I ... lunch in the college canteen. 5. Usually we ... short breaks between lessons.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1/ Mary has 2. we have 3. Mr.Green will have 4. I had 5. we have