Употреебляя past simple 1/ Alice [to have] a sister. 2/ Her sister's name [ to be] a student 3/ ann [ to be] a student 4/ she [to get] up at seven o'clock 5/ she [ to go] to she institute in the morning

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Alice had a sister. Ann was a student She got up at seven o'clock. She went to she institute in the morning. Знаешь,я не уверена,но лучше списывай.Мне всегда казалось что у меня всё хорошо с прошедшим временем:-)
Гость
alice has a sister ann to be a student she get's up at seven o'clock she goes to institute in the morning