Упр.1 стр.101: переводить. Mary had a little lamb Its fleece was white as snow And everywhere that Mary went The lamb was sure to go It followed her to school one day Which was against the rule It made the children laugh and pl...

Упр.1 стр.101: переводить. Mary had a little lamb Its fleece was white as snow And everywhere that Mary went The lamb was sure to go It followed her to school one day Which was against the rule It made the children laugh and play To see a lamb at school
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У Мэри был маленький ягненок, Его шерсть была белой, словно снег, Куда бы Мэри не пошла, Ягненок шел за ней. Однажды он последовал за ней в школу, Чего делать было нельзя. Дети стали смеяться и играть, Увидев ягненка в школе.