Упражнение 14. Напишите по одному вопросу к подчеркнутым словам 1. The people are working hard hard-подчеркнутое слово 2.They are sitting on the floor on the floor-подчеркнутое слово 3.She is thinking of you you-подчеркнут...

Упражнение 14. Напишите по одному вопросу к подчеркнутым словам 1. The people are working hard hard-подчеркнутое слово 2.They are sitting on the floor on the floor-подчеркнутое слово 3.She is thinking of you you-подчеркнутое слово 4.I am leaving tommorow tommorow-подчеркнутое слово
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
How are the people working ? Where are they sitting? Is she thinking of? When are you leaving?