Упражнение 8 Вставьте наречия, указанные в скобках, в данные предложения. 1. She is late for work. (Always) - ... . 2. George eats meat. (Never) - ... . 3. You can see foxes in the country. (Sometimes) - ... . 4. Does Tim ...

Упражнение 8 Вставьте наречия, указанные в скобках, в данные предложения. 1. She is late for work. (Always) - ... . 2. George eats meat. (Never) - ... . 3. You can see foxes in the country. (Sometimes) - ... . 4. Does Tim go to school by taxi? (Usually) - ... . 5. We spend summer in France. (Usually) - ... . 6. Tom and Tim are very busy on Mondays. (Often) - ... . 7. My dog is very funny. (Sometimes) - ... . 8. Kate doesn’t go swimming. (Often) - ... . 9. Simon does his English homework. (Never) - ... .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.She is always late... 2.george never eats... 3.sometimes you can...или you can sometimes see... 4.does tim usually go... 5.we usually spend... 6.tom and tim are often very busy... 7.my dog sometimes... или sometimes my dog... 8.kate doesn't often go... 9.simon never does....
Гость
1)She is always late for work.George never eats meat.You sometimes can see foxes in the country. Does Tim usually go to...We ussually spend summer...Tom and Tim are often very...My dog is sometimes very funny.Kate sometimes doesnt go...Simen never does his English homework.