Упражнение 9. Впиши пропущенные прилагательные в нужной степени сравнения. • Difficult - … - the most difficult • Many – more - … • Good - … - the best • Interesting – more interesting - … • Lazy – lazier - … • Comfortabl...

Упражнение 9. Впиши пропущенные прилагательные в нужной степени сравнения. • Difficult - … - the most difficult • Many – more - … • Good - … - the best • Interesting – more interesting - … • Lazy – lazier - … • Comfortable - … - the most comfortable • Large - … - the largest • Little - … - the least • Far – farther - …
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 more difficult 2 most 3 better 4 most interesting 5 laziest 6 more comfortable 7 larger 8 less 9 fartherst