Утварыце и запишыце адпаведныя дзеепрыслоуи ад дзеясловау:завязать,цягнуть,хмурыцца,пацалаваць,утрымацца,слухаць,разабрацца,правяраць,дрыжаць.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
завязаць - завязаўшы цягнуць - цягнучы  хмурыцца - хмурачыся  пацалаваць - пацалаваўшы утрымацца - утрымаўшыся  слухаць - слухаючы разабрацца - разабраўшыся  правяраць - правяраючы дрыжаць - дрыжачы