В долгу не останусь! Срочно! Составьте предложения в Present Perfect с помощью слов из столбиков. Первый столбик: we. she they. mrs fox. a kittle baby (выбираешь одно) Второй: has. have. И третий: come. see. meet. take. drink.

Гость
We have came (home) She has saw (the dog) They have met (their friend) Mrs. Fox has took (an apple) Kittle baby has drank (some milk)